Pagina de start a forumului Forum Turism - TripInfo.ro Forum Turism - TripInfo.ro
Forum de discutii despre turism intern si extern. Comunitatea utilizatorilor romani de servicii turistice.

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 
 Cele mai noi subiecte pe Tripinfo.ro 

Plimbari si cazare in Delta Dunarii

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Turism - TripInfo.ro -> Delta Dunarii
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
contzo
Turist

Data înscrierii: 19/Mai/2011
Locație: Tulcea

MesajTrimis: Joi Mai 19, 2011 10:33 am    Titlul subiectului: Plimbari si cazare in Delta Dunarii Răspunde cu citat (quote)

Plimbari cu barci rapide cu plecare din Mahmudia Murighiol sau Tulcea in toata Delta. Preturile sunt negociabile in functie de numarul de persoane si traseul sau destinatia aleasa. Cazare la casa in sat Caraorman situat in inima Deltei, de aici posibilitatea de a vizita multe zone din Delta (padurea caraorman, stejarul ingenuncheat, dunele caraorman, lacurile Pui, Puiulet, Lumina, Rosu etc, zonele vatafu, litcov, iacub si multe altele). Posibilitate de a vizita Sulina, Sf Gheorghe, Letea cu un drum de doar 30 - 40 de minute. Pentru mai multe detalii si informatii la 0752 823 716
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
crama
Turist expert

Data înscrierii: 10/Feb/2011
Locație: Predeal

MesajTrimis: Lun Mai 23, 2011 11:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu poti lasa si un pret orientativ pentru toate acestea?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
contzo
Turist

MesajTrimis: Mar Mai 24, 2011 5:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu pot sa zic exact un pret... depinde de traseu... de persoane... daca e o mica excursie sau daca e o cursa rapida, de obicei e de 2 - 3 ori valoarea benzinei consumate. Iar la cazare pretul e de 25 lei de persoana
Sus
miky_aurash
Turist

Data înscrierii: 17/Iun/2011
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Vin Iun 17, 2011 11:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

contzo a scris:
Nu pot sa zic exact un pret... depinde de traseu... de persoane... daca e o mica excursie sau daca e o cursa rapida, de obicei e de 2 - 3 ori valoarea benzinei consumate. Iar la cazare pretul e de 25 lei de persoana

doar 25 de lei cazarea ? si ce conditii ai la acesti bani?
inlume
Turist expert

Data înscrierii: 01/Iun/2011
Locație: România

MesajTrimis: Mar Iun 21, 2011 8:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Zice undeva ca se face cazarea la casa in sat . Probabil ca este o camera normal . Chiar sunt curios si eu de conditii
contzo
Turist

MesajTrimis: Vin Iun 24, 2011 4:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

in cateva zile am sa fac poze si o sa le postez.. sunt camere normale la casa curate si ingrijite... baie si bucatarie in casa plus o mica terasa...
Sus
inlume
Turist expert

Data înscrierii: 01/Iun/2011
Locație: România

MesajTrimis: Vin Iun 24, 2011 7:39 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok , te asteptam cu poze
deltarustic
Turist

Data înscrierii: 25/Mai/2011
Locație: MAHMUDIA

MesajTrimis: Mar Iun 28, 2011 8:42 pm    Titlul subiectului: cazare Mahmudia Răspunde cu citat (quote)

crama a scris:
Nu poti lasa si un pret orientativ pentru toate acestea?

Plimbarea cu barca de agrement Bayliner 90cp - aprox 6 ore - 400 ron... pe canale si lacuri.. pescuit..
Cazare in Mahmudia - la pensiunea Delta Rustic conditii super ok. 100 - 120 ron/zi camera
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
contzo
Turist

MesajTrimis: Mar Iul 05, 2011 11:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.picz.ro/show-image.php?id=383d6e1c44b25fe7526d94f6c50e826b
http://www.picz.ro/show-image.php?id=167e387a65b4f4338c2c315fe1752ab7
http://www.picz.ro/show-image.php?id=1fde88dc5471670d36401f38788cb3c3
http://www.picz.ro/show-image.php?id=047a3be5cd0c6968af6ebcc7e8854271
http://www.picz.ro/show-image.php?id=191bb4386cf2e4f8ba3475175af7a3ce
http://www.picz.ro/show-image.php?id=f7a6151bd70e974c773849a1ea90d802

cateva poze de prin casa... pentru mai multe poze si detalii pm sau sunati-ma
Sus
pelesh

Data înscrierii: 12/Iul/2011

MesajTrimis: Mar Iul 12, 2011 8:39 am    Titlul subiectului: delta Răspunde cu citat (quote)

Am fost in Delta weekendul 8 - 10 iulie. Am plecat din Pitesti vineri dimineata la 6,50 si am ajuns in Murighiol pe la 13,15. Am parcat la debarcader (10 lei/zi/masina) si am plecat cu 3 barci spre Letea. Ni s-a spus ca drumul dureaza 2 - 2,30 h, in realitate a durat 4. A fost absolut spectaculos doar ca a durat si a costat altfel decat stabilisem anterior cu Tavi Olaru de la pensiunea Letea (Tado Letea). Ni -a spus ca va costa 50 l benzina de barca plus 7 - 8 lei de persoana (eram 17 dintre care un copil sub 9 ani). In realitate, in afara de benzina ne-a mai costat cate 50 lei /persoana, in asta intrand si intoarcerea duminica. Adica mai putin decat rapida de Sulina (100 lei fata de 120) doar ca e mult mai bine sa ti se spuna corect de la inceput. Cazarea a fost aproape acceptabila, fara apa calda iar apa rece cu un gust si culoare groaznic datorat oxidului de fier. Mancarea a fost buna dar mult sub cea de anul trecut cand am stat in Sulina si dupa o plimbare cu catamaranul am mancat un pranz memorabil in Letea. Acum masa si cazarea au fost 35 euro/zi/persoana si 0 pentru copil.
Cred ca varianta cu Sulina este mai buna pin p v cazare dar pentru impatimitii Deltei Letea este mai aproape de adevar.
Indiferent de varianta va urez drum bun!
Sus
crapulescu
Turist

Data înscrierii: 13/Iul/2011

MesajTrimis: Mie Iul 13, 2011 12:10 pm    Titlul subiectului: Plimbari in Delta Răspunde cu citat (quote)

In primul rand, ca sa poti vizita delta la un pret acceptabil, ar trebui sa fi cazat undeva IN DELTA. Daca vei alege o locatie la marginea deltei (cum ar fi Sulina, Sf. Gheorghe, Letea, etc) evident ca toate cheltuielile de trasport catre locurile de vizitat vor fi mai mari, datorita distantelor mai mari de strabatut cu barca. Pentru cei care doresc sa cunoasca de aproape frumusetea salbatica a deltei, as recomanda una dintre urmatoarele localitati: Crisan, Mila 23, Maliuc.
Sus
crapulescu
Turist

MesajTrimis: Mie Iul 13, 2011 12:20 pm    Titlul subiectului: Plimbari cu barca Răspunde cu citat (quote)

Atentie la negocierea conditiilor de plimbare cu barca! Din pacate, majoritatea prestatorilor de servicii in delta nu au nici un fel de scrupule si au ca unica preocupare obtinerea de venituri cat mai mari de pe urma credulitatii turistilor. Nu va grabiti niciodata sa acceptati ofertele nenumarate facute cu zambetul pe buze! Intrebati intotdeauna ce anume presupune oferta si cat costa in amanunt. Altfel veti descoperi la final ca o excursie la Monte Carlo v-ar fi costat mai putin decat un week-end in Delta Dunarii.
Sus
crapulescu
Turist

MesajTrimis: Mie Iul 13, 2011 12:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pretul exagerat nu ar fi singura problema de care ar trebui sa va feriti. Cea mai neplacuta ar fi aceea de a va irosi timpul pretios al vacantei fara a va putea bucura de minunatiile in mijlocul carora va aflati. Ca sa evitati aceste neplaceri, ideal ar fi sa mergeti in vacanta impreuna cu cineva care are mai multa experienta prin partea locului. Daca acest lucru nu e posibil, informati-va cat mai bine si din surse cat mai diferite, evitand sa va bazati pe informatiile obtinute dintr-o sursa direct interesata financiar de excursia dumneavoastra. Probabil pe forumurile de turism veti gasi cea mai multa obiectivitate.
Sus
contzo
Turist

MesajTrimis: Vin Mai 17, 2013 10:56 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Plimbari cu barci rapide cu plecare din Mahmudia Murighiol sau Tulcea in toata Delta. Preturile sunt negociabile in functie de numarul de persoane si traseul sau destinatia aleasa. Cazare la casa in sat Caraorman situat in inima Deltei, de aici posibilitatea de a vizita multe zone din Delta (padurea caraorman, stejarul ingenuncheat, dunele caraorman, lacurile Pui, Puiulet, Lumina, Rosu etc, zonele vatafu, litcov, iacub si multe altele). Posibilitate de a vizita Sulina, Sf Gheorghe, Letea cu un drum de doar 30 - 40 de minute. Pentru mai multe detalii si informatii la 0752 823 716....
Sus
GeorgianaD

Data înscrierii: 11/Iul/2014

MesajTrimis: Vin Iul 11, 2014 2:24 pm    Titlul subiectului: Cazare Delta Dunarii Răspunde cu citat (quote)

Pentru cazare in Delta Dunarii, eu recomand pensiunea Aqua Villa, din Maliuc. Pentru o pensiune de 4 stele, preturile sunt acceptabile, zic eu, depinde si de buzunarul fiecaruia. In perioada asta, o camera costa in jur de 330 lei/ noapte. Eu am fost multumita de cazare, de facilitati. Bineinteles, sunt puse la dispozitia noastra si salupe pentru plimbari si se ofera transport din Tulcea pana la pensiune, tot contra cost.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Turism - TripInfo.ro -> Delta Dunarii Ora este GMT
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum

Subiecte similare
 Subiecte   Răspunsuri 
Nu sunt mesaje noi Cazare Gorgova Delta Dunarii 0
Nu sunt mesaje noi Cazare Delta Dunarii 0
Nu sunt mesaje noi Ofer cazare+transport Mila 23 Delta Dunarii 0
Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje Transport in Delta Dunarii 6
Nu sunt mesaje noi Cazare in Pensiunea 'Inima Deltei' - Mila 23 - Delta Dunarii 0